Filtr F5

Filtr EU5

Odpowiednia czystość powietrza jest bardzo istotna zarówno ze względów technologicznych (przemysł elektroniczny, optyka, farmakologia) oraz z uwagi na konieczność zachowania odpowiedniego komfortu w pomieszczeniach biurowych, czy też mieszkalnych. Pyłki, alergeny i kurz przedostają się do różnych pomieszczeń szczególnie w okresie grzewczym, a przez ciągłą cyrkulację powietrza mogą wpływać negatywnie na zdrowie człowieka.

Jego niekorzystne działanie dotyczy nie tylko układu oddechowego ale również pokarmowego, czy kondycji skóry. Istnieje również widoczna zależność między czystością powietrza a funkcjonowaniem części elektronicznych różnych urządzeń. Zanieczyszczenie powietrza wpływa niekorzystnie na działanie często drogiego sprzętu, dlatego też wymagane jest stosowanie filtrów, w tym między innymi EU5.

filtr f5
filtr m5

Zastosowanie filtrów F5

Filtry F5 stosowane jako filtry wstępne lub zasadnicze w systemach instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dzięki swojej budowie charakteryzują się dużą pyłochłonnością przy relatywnie niskich oporach. W ich skład wchodzi włóknina syntetyczna produkowana z włókien pierwotnych (100% poliester), z których wykonane są kieszenie -filtracyjne zapewniające dużą powierzchnie ¬filtracji. Stosuje się je przede wszystkim w miejscach takich, jak: budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, szpitale, aquaparki, przemysł spożywczy, maszynowy, chemiczny, farmaceutyczny itp.

Warto również wiedzieć, że standardowa grubość ramki w przypadku filtrów F5 wynosi 25 mm, jednakże możliwe jest wykonanie filtrów w ramkach o grubości 20 mm, w przypadku takiej konieczności.

Filtr M5 – skuteczne oczyszczanie

Jeżeli poszukują Państwo filtrów M5 od producenta godnego zaufania, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wszystkie wytwarzane przez nas filtry do powietrza spełniają warunki obowiązujące w Unii Europejskiej oraz produkowane są z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości. Dostępne w naszym asortymencie filtry, w tym również filtr M5, doskonale spisują się w centralach wentylacyjnych między innymi: VTS, VBW, FRAPOL, SWEEGON, DOSPEL, JUWENT jak również w szafach klimatyzacji precyzyjnej: DENCO, HIROSS itp.

Stosowane jako filtry wstępne lub zasadnicze w systemach instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dzięki swojej budowie charakteryzują się dużą pyłochłonnością przy relatywnie niskich oporach.

MEDIUM FILTRACYJNE – EU-5 – włóknina syntetyczna produkowana z włókien pierwotnych (100% poliester), z których wykonane są kieszenie filtracyjne zapewniające dużą powierzchnie filtracji. Całość jest wklejona i uszczelniona w ramce wykonanej ze stali ocynkowanej.

Dane techniczne:

– Zastosowania: Budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, szpitale, przemysł spożywczy, maszynowy, chemiczny, farmaceutyczny itp.

– Wymiary: Standardowa grubość 25mm. Możliwe jest wykonanie filtrów w ramkach o grubości 20 mm

– Jak zamawiać: Prosimy o podanie wymiarów (szerokość, wysokość, długość kieszeni), klasy filtracji, ilość kieszeni, ilość filtrów

Właściwości:

Typ F-5

  • Klasa filtracji wg PN-EN-779 EU-5 (F-5)
  • Średnia skuteczność filtracji (Am) (Em%) 55
  • Początkowy spadek ciśnienia (Pa) 50-70
  • Zalecany końcowy spadek ciśnienia (Pa) 300
  • Max. temperatura pracy (℃) 80
  • Wytrzymałość na wilgoć (%) 100
filtry eu5