Przemysłowe filtry powietrza

Filtry powietrza dla przemysłu

W naszej ofercie znaleźć można również wysokiej klasy przemysłowe filtry powietrza, które spełniają wszelkie warunki obowiązujące w Unii Europejskiej. Doskonale spisują się w centralach wentylacyjnych między innymi: VTS, VBW, FRAPOL, SWEEGON, DOSPEL, JUWENT jak również w szafach klimatyzacji precyzyjnej: DENCO, HIROSS itp.

Stosowane do produkcji surowce i materiały są pochodzenia europejskiego i posiadają wszelkie stosowne dopuszczenia. Zautomatyzowana linia produkcyjna pozwala w krótkim czasie na realizacje zamówień i wysoką jakość oferowanych produktów przy zachowaniu korzystnych cen. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

filtry powietrza przemysłowe
filtry przemysłowe powietrza

Przemysłowe filtry powietrza – niezawodny sposób na czyste powietrze

Zanieczyszczenia stałe i gazowe zawarte w powietrzu mogą zostać uchwycone i od niego oddzielone za pomocą filtrów powietrza przemysłowych.
Osadzanie się cząstek w filtrze jest rezultatem różnych zjawisk fizycznych między innymi takich jak:

  • zjawisko dyfuzji (jako następstwo molekularnych ruchów Browna bardzo małych cząsteczek)
  • zjawisko bariery (występuje gdy cząstka porusza się wzdłuż linii przepływu, której odległość od włókna w miejscu opływania jest mniejsza niż pół średnicy)
  • zjawisko sita (dotyczy tylko tych cząstek, których średnica jest większa niż swobodny przekrój między włóknami)
  • zjawisko bezwładności (osadzanie cząstki na włóknie, gdy cząstka ma określone wymiary i nie może z tego powodu poruszać się wzdłuż linii przepływu oraz gdy znajduje się wewnątrz pewnego określonego przedziału odległości od linii symetrii).

Filtry powietrza przemysłowe – o czym warto pamiętać?

Filtry posiadają określoną zdolność magazynowania pyłu. Jest to masa pyłu zatrzymanego przez filtr przypadającą na jednostkę powierzchni filtracyjnej, przy której zostanie osiągnięty tzw. stan obłożenia filtra. Dlatego tak istotna dla systemów wentylacyjno – klimatyzacyjnych jest regularna konserwacja instalacji oraz wymiana filtrów oczyszczania powietrza.