Filtr do wentylacji mechanicznej

Filtry powietrza do wentylacji

Dostępne na niniejszej stronie filtry do wentylacji mechanicznej wykorzystywane są w celu zapewnienia ochrony przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogą powodować nieprawidłowości w działaniu instalacji, jak i uszkodzenia niektórych jej komponentów.

Filtr do wentylacji mechanicznej

Filtry wentylacyjne służą także zapewnieniu właściwej jakości powietrza użytkownikom wybranych pomieszczeń, do których została doprowadzona wentylacja. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z niniejszą ofertą filtrów do wentylatora. Cennik naszych produktów zależy od konkretnego zamówienia. Zachęcamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, doradzimy i przedstawimy korzystną cenowo ofertę.

filtr węglowy do wentylacji mechanicznej
filtr powietrza do wentylacji

Wentylacja – Co jeszcze warto wiedzieć?

Filtr wentylacyjny posiada określoną zdolność związaną z magazynowaniem pyłu. Jest to nic innego, jak masa pyłu zatrzymana przez filtr, która przypada na jednostkę powierzchni filtracyjnej, przy której będzie osiągnięty stan obłożenia danego filtra. W praktyce oznacza to, że niezbędna oraz konieczna jest systematyczna konserwacja instalacji, jak również wymiana filtrów, gdy zajdzie taka potrzeba. Tylko wtedy będą mogli Państwo cieszyć się ich bezawaryjną pracą oraz niezawodnością.

Filtr węglowy do wentylacji mechanicznej

Głównym zadaniem dostępnych na niniejszej stronie filtrów węglowych do wentylacji mechanicznej jest adsorpcja gazowych substancji znajdujących się w transportowanym powietrzu zewnętrznym. Węgiel aktywny jest substancją składającą się w dużej mierze z węgla pierwiastkowego w postaci sadzy, a częściowo w postaci drobnego grafitu. Znaczenie węgla jest o tyle istotne, iż jest to substancja całkowicie nietoksyczna, niedroga w produkcji i jednocześnie bardzo łatwa w przypadku utylizacji po zużyciu (poprzez spalenie).

Filtry do wentylacji – cennik

Do najważniejszych parametrów procesu filtracji należą m.in. skuteczność filtracji, opór przepływu powietrza, chłonność pyłowa, prędkość przepływu powietrza i powierzchnia filtracyjna. Filtry stosuje się w wentylacji w instalacjach nawiewnych, jak i wywiewnych. Oczyszczają one powietrze z zanieczyszczeń, jednak szczegółowy zakres zastosowania konkretnego ich rodzaju zależny jest od skuteczności zatrzymywania cząstek. Aby ułatwić dobór filtrów do konkretnych zastosowań, wprowadzono podział filtrów na klasy.

Warto wspomnieć również, jakie są przyczyny zaburzeń pracy filtrów. Należą do nich m.in.: błędy w montażu filtrów, nieszczelność układu filtracji, zły dobór filtrów do danej instalacji oraz uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też tak ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju filtrów do konkretnej instalacji. Służymy naszym Klientom w doborze właściwych filtrów.

Chcąc zadbać o jakość powietrza, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą filtrów do wentylacji. Możemy zagwarantować Państwu szeroki wybór oraz najwyższą jakość materiałów użytą do produkcji każdego z naszych filtrów.