Filtr wstępny powietrza

Filtry wstępne w wersji kasetowej, jak i kieszeniowej

Proponujemy Państwu zakup filtrów wstępnych zarówno w wersji kasetowej, jak i kieszeniowej.

Wykonywany w klasach od EU-2 do EU-5 (włóknina syntetyczna). Filtry te znaleźć można również w centralach wentylacyjnych, szafach klimatyzacji precyzyjnej i nie tylko. Są one zamknięte w obudowie wykonanej z blachy stalowej ocynkowanej, dzięki czemu charakteryzuje je ponadprzeciętna trwałość. Warto również wiedzieć, że filtr wstępny dostępny jest w wielu różnych rozmiarach.

filtr wstępny
filtr wstępny powietrza

Filtr wstępny

Filtry te najczęściej są stosowane w systemach klimatyzacyjno-wentylacyjnych. Ich głównym zadaniem jest zatrzymywanie pyłu znajdującego się w otoczeniu, przed wtłoczeniem powietrza do użytkowej przestrzeni. Filtry te można podzielić na:

  • wstępne, które występują w klasach filtracji G3 oraz G4
  • medium, które występują w klasach filtracji M5 oraz M6
  • dokładne, które występują w klasach filtracji F7, F8 oraz F9

Filtry wstępne są jednym z rodzajów filtrów, podzielonych ze względu na stopień filtracji. Jak sama nazwa wskazuje, ich zadaniem jest wstępne oczyszczenie powietrza z pyłków i innych, drobnych zanieczyszczeń. Co jednak niezwykle ważne, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu filtrów wstępnych. Osadzający się kurz może bowiem prowadzić do ich całkowitego zatkania. To jednak od użytkowników oraz od tego, gdzie mieszkamy i jakie zanieczyszczenia znajdują się w powietrzu zależy, jak często trzeba filtry wstępne czyścić. Co się dzieje, gdy nie dbamy o czystość filtrów? Zanieczyszczenia ograniczają a wręcz mogą uniemożliwić właściwy przepływ powietrza.